لیفت گردن چیست ؟

شاید برای شما سوال باشد که لیفت گردن چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که جاذبه مهم ترین عامل عوارض پیری و افتادگی صورت است. جدای از این بیشتر شدن و کم شدن وزن مکرر و عوامل ژنتیکی در این زمینه موثر است. افتادگی پوست ابتدا پیشانی و قسمت میانی صورت را درگیر می کند و به سمت پایین کشیده می شود. افتادگی پوست در قسمت پایین صورت و گردن بر حالت و فرم صورت تأثیر می گذارد. امروزه با وجود روش هایی مانند لیفت گردن و صورت می توان از این مشکلات رهایی یافت. در ادامه بر ای آشنا شدن با لیفت گردن با ما همراه باشید.

لیفت گردن چیست ؟

به عنوان بخشی از روند پیری که برای همه ما دیر یا زود اتفاق می افتد، پوست ما به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و ماهیچه های ما تمایل به افتادگی دارند. استرس های زندگی روزمره، اثرات گرانش و قرار گرفتن در معرض نور خورشید با گذشت زمان و با بیشتر شدن سن بر چهره ما ظاهر می شود.

چین و چروک ها و خطوط لبخند عمیق تر می شوند، گوشه های دهان آویزان می شوند، خط فک پایین می آید و پوست گردن آویزان می شود. دور چشم ها و ابروها می افتد و پوست پلک ها به صورت چین های شل جمع می شود. در پوست، اولین نشانه چین و چروک های ریز اطراف لب، گوشه های بیرونی چشم و خطوط بیان است.

سرعتی که در آن این اتفاق می افتد از فردی به فرد دیگر متفاوت است و توسط ژن های ما تعیین می شود. پیری پوست صورت منعکس کننده سرعت پیری بقیه بدن و ذهن ما نیست و بسیاری از مردم از این که چهره ای که در آینه می بینند آن چیزی نیست که فکر می کنند نیست، احساس ناامیدی می کنند.

کم شدن وزن قابل توجه می تواند باعث تغییرات مشابهی در ظاهر صورت شود که در طول فرآیند پیری اتفاق می افتد. لیفت گردن یک روش عملی است که برای سفت کردن و کشش پوست شل روی گردن و چانه استفاده می شود. جراحی لیفت گردن یک روش رایج برای مردان و زنان است که به بازیابی ظاهری جوان‌تر کمک می‌کند.

گاهی اوقات می توان با لیپوساکشن گردن و برداشتن چربی به تنهایی به نتایج خوبی دست یافت، اما در صورت نیاز به درمان بیشتر، می توانیم چربی و پوست اضافی را برای سفت کردن ناحیه اطراف خط فک و گردن برداشته و آن را از بین برد. لیفت و جوان سازی گردن می تواند به عنوان یک درمان مستقل یا به عنوان بخشی از لیفت صورت، لیفت ابرو یا جراحی پلک انجام شود.

لیفت گردن چیست ؟

چگونگی عملکرد لیفت گردن :

در هنگام عمل لیفت گردن که در حین لیفت صورت انجام می شود، برش از پشت گوش تا پوست سر کشیده می شود. در اینجا پوست و عضلات گردن جدا شده و به سمت بالا کشیده می شوند. پوست اضافی در ناحیه به دقت بریده و برداشته می شود. این برنامه چین و چروک و افتادگی گردن را اصلاح می کند.

زاویه فک بیشتر مشخص می شود و ساختار گردن شکل می گیرد که ظاهری کشیده و جوان را نشان می دهد. در هنگام این روش، ناحیه برش پشت گوش است و جای زخم وجود ندارد. در صورت وجود چربی زیر چانه، افتادگی گردن به دلیل شل شدن عضلات گردن، در صورت وجود اختلال در ناحیه گردن، در هنگام عمل اصلاح می شود.

رسوبات چربی را می توان با لیپوساکشن یا با ایجاد برش در ناحیه از بین برد. اگر این ناحیه به این شکل باز شود، می توان عضلات گردن را سفت کرد. به سفت شدن عضلات گردن کمک می کند. به دلیل حذف چربی، افتادگی ایجاد نمی شود. اما با اصلاح زاویه فک با گردن، مشخص تر می شود.

لیفت گردن چه روش هایی دارد ؟

لیفت گردن روش هایی دارد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

لیفت گردن با تزریق ژل :

یکی از روش های غیر جراحی لیفت گردن، تزریق ژل است. رستلین نوعی ژل است که به نواحی مورد نظر تزریق می شود تا پوست گردن را بالا ببرد. در این روش ژل به قسمتی که دارای چین و چروک است تزریق می شود و با رفع افتادگی پوست گردن شما را جوان تر نشان می دهد.

لیفت گردن با میکرونیدلینگ :

در این روش به طور طبیعی کلاژن های پوست را تحریک کرده و پوست گردن را جوان می کند. این روش دوره درمان طولانی ندارد.

لیفت گردن با رادیوفرکوئنسی :

این روش روشی تاثیر گذار برای لیفت گردن بدون جراحی است. در این روش یک دستگاه انرژی فرکانس رادیویی ثابت به تدریج به عمق پوست فرستاده می شود و با تحریک کلاژن به رفع چین و چروک های پوست و جوان سازی صورت کمک می کند.

لیفت گردن با اولتراسوند کویتیشن :

کویتیشن یک روش درمانی مدرن است که چین و چروک های گردن را بدون نیاز به جراحی از بین می برد. حباب های ایجاد شده در این روش در پوست به صورت امواج گرما و فشار منتشر می شود و با فعال سازی کلاژن های پوست، چین و چروک را از بین می برد.

لیفت گردن با بوتاکس :

بوتاکس گردن یکی از محبوب ترین روش های لیفت گردن بدون جراحی در بین افراد است. بوتاکس گردن ماهیچه های گردن را ضعیف می کند و چین و چروک های پوست را از بین می برد. در این روش قسمت مورد نظر بی حس شده و با استفاده از سوزن های مخصوص، بوتاکس در محل تعیین شده تزریق می شود. تکمیل مراحل این روش بین 20 تا 30 دقیقه زمان می برد و زمان پردازش بسیار کوتاهی دارد.

لیفت گردن با نخ :

لیفت گردن با نخ یکی دیگر از روش های لیفت گردن بدون جراحی است. در این روش پوست با استفاده از نخ کشیده می شود و پوست گردن را خنک می کند. همچنین نخ های استفاده شده در این روش قابل جذب بوده و پس از مدتی جذب پوست می شوند.

این روش بسیار بدون درد است اما برای بی درد بودن و راحتی بیشتر بیمار، ناحیه مورد نظر را بی حس کرده و با استفاده از سوزن های مخصوص نخ به راحتی زیر پوست قسمت های افتاده کشیده می شود و بلافاصله نتیجه را می توان دید. این در موثرترین مناطق انجام می شود. لیفت گردن با نخ بین 30 تا 60 دقیقه طول می کشد.

لیفت گردن با هایفوتراپی :

این روش یکی از روش های لیفت گردن بدون جراحی است. در این روش گرما به سطح زیرین پوست نفوذ کرده و با تحریک بدن شروع به تولید کلاژن می کند. کلاژن نوعی پروتئین در بدن است که به طور طبیعی مقاومت پوست را بیشتر می کند و به جوان سازی و رفع چین و چروک کمک می کند.

لیفت گردن با لیزر :

در روش لیفت گردن با استفاده از لیزر به تولید کلاژن در پوست کمک می کند که باعث جوان سازی پوست می شود. روش لیفت گردن با استفاده از روش لیزری نیازی به بستری شدن ندارد و مراحل آن حدود 45 دقیقه طول می کشد و زمان درمان کوتاه است و پس از لیفت صورت می توانید به محل کار خود بازگردید.

لیفت گردن با مزوتراپی :

روش مزوتراپی تزریق بدون درد است و آمینو اسیدها، مواد معدنی و ویتامین های لازم را برای بهتر شدن نواحی مورد نیاز پوست فراهم می کند. این روش حدود 30-40 دقیقه طول می کشد. در این روش مواد مورد نظر به پوست گردن تزریق می شود. با تزریق این پروتئین ها سوخت و ساز و خون رسانی به پوست انجام می شود و باعث جوان سازی گردن و جوان سازی پوست گردن شما می شود.

لیفت گردن چه خطرات و عوارضی دارد ؟

مانند همه جراحی ها، جراحی لیفت گردن با خطراتی همراه است. اگرچه خطرات بعید است، اما مهم است که از آن ها آگاه باشید. این عوارض را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید تا مطمئن شوید که به طور کامل متوجه عوارض و عواقب احتمالی آن هستید. در ادامه با عوارض لیفت گردن آشنا می شوید :

زخم :

زخم هایی از جراحی وجود خواهد داشت، اما بیشتر آن ها توسط خط مو پنهان می شوند. اسکارها ابتدا قرمز، سپس بنفش، سپس در عرض 12 تا 18 ماه محو می شوند. گاهی اوقات جای زخم‌ها می‌توانند گسترده‌تر، ضخیم‌تر، قرمزتر یا دردناک‌تر شوند و امکان دارد برای اصلاح آن ها نیاز به جراحی داشته باشید. اگر اسکارها کشیده شوند، امکان دارد یک نوار مو در خط مو ایجاد کنند، اما این واضح نیست.

لیفت گردن چه روش هایی دارد ؟

خونریزی :

خونریزی شدید نادر است اما امکان دارد، و برای متوقف کردن خونریزی نیاز به تزریق خون یا روش های دیگر است. هر گونه خونریزی بلافاصله پس از جراحی اتفاق می افتد. نواحی کوچک خونریزی می تواند باعث بی نظمی های پوستی شود که در عرض چند ماه پس از عمل ناپدید می شوند. قبل از جراحی، جراح شما در مورد داروهایی که خطر خونریزی شما را بیشتر می کند صحبت می کند. کنترل فشار خون بالا مهم است. مردان دو برابر بیشتر در معرض خونریزی شدید هستند.

مشکلات بهبودی :

لبه های اسکار امکان دارد جدا شوند، به خصوص در انتهای اسکار. این مشکل با پانسمان برطرف می‌شود، اما امکان دارد برای برداشتن بافتی که به درستی بهتر نشده است، به جراحی بیشتری نیاز داشته باشید. افراد سیگاری بیشتر احتمال دارد که مشکلات بهبودی بیشتری داشته باشند.

از دست دادن خون رسانی به پوست :

اگر جریان خون در حین جراحی قطع شود، برخی از نواحی پوست امکان دارد بمیرند. امکان دارد به این معنی باشد که باید کار دیگری انجام دهید که می تواند بر نتیجه نهایی تأثیر بگذارد.امکان دارد سطحی ناهموار یا ناهموار در ناحیه تحت تاثیر نکروز وجود داشته باشد. احتمال از دست دادن خون رسانی به پوست در طی جراحی افراد سیگاری بیشتر است. اگر این روش شامل برداشتن بخش بزرگی از پوست از بافت زیرین باشد، این خطر بیشتر است.

هزینه لیفت گردن چقدر است ؟

هزینه لیفت گردن در زعفرانیه به عوامل مختلفی بستگی دارد و نمی توان آن را مبلغ مشخصی در نظر گرفت. برخی از این عوامل عبارتند از محل کلینیک یا بیمارستان، هزینه های بیمارستان، تجهیزات مورد استفاده، دستمزد جراح و هزینه آزمایشات مورد نیاز قبل از جراحی لیفت گردن. با این حال می توانید در جلسه مشاوره و با در میان گذاشتن انتظارات خود با جراح متخصص از هزینه نهایی لیفت و جوان سازی گردن خود مطلع شوید.

مراقبت های قبل از جراحی لیفت گردن

برای این که دچار عوارض و خطرات نشوید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی لیفت گردن آشنا می شوید :

  • از مصرف داروهایی مانند آسپرین، ژلوفن، دیکلوفناک، مفنامیک اسید، ایبوپروفن، مکمل های حاوی ویتامین E و C خودداری کنید.
  • دو هفته قبل از مصرف سیگار و الکل خودداری کنید.
  • غذاهای خیلی چرب نخورید.
  • یک هفته قبل از مصرف غذاهای حاوی سیر و چای سبز خودداری کنید.

بعد از جراحی لیفت گردن چه مراقبت هایی باید انجام شود ؟

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی لیفت گردن بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه به مراقبت های بعد از جراحی لیفت گردن می پردازیم :

  • بعد از 48 ساعت می توانید به توالت بروید.
  • پس از جراحی از بالش استفاده نکنید و به پشت بخوابید.
  • اگر سرفه شدید دارید حتما به پزشک خود اطلاع دهید.
  • از مصرف مسکن هایی مانند آسپرین، دیکلوفناک، ایبوپروفن و مفنامیک اسید خودداری کنید.

مراحل جراحی لیفت گردن

این جراحی به صورت سرپایی انجام می شود و مدت زمان آن با توجه به مداخله متفاوت است. مراحل عمل لیفت گردن عبارتند از :

بیهوشی :

این مرحله با استفاده از داروهای بیهوشی صورت می گیرد.

ایجاد برش :

برش ایجاد شده برای لیفت گردن بستگی به روش انتخابی دارد. روش های مختلفی برای انجام لیفت صورت وجود دارد که بر اساس عوامل مختلفی مشخص می شود. عواملی مانند میزان تغییر درخواستی بیمار، میزان چربی و پوست اضافی در ناحیه گردن از جمله عناصری هستند که در انتخاب نوع روش لیفت گردن نقش زیادی دارند.

در این مرحله برش ها به دو روش سنتی و یا با ایجاد برش های محدود انجام می شود. برش سنتی لیفت گردن از خط رویش مو شروع می شود و به سمت پایین و اطراف گوش ادامه می یابد و تا پشت مو ادامه می یابد. در این حالت بافت هدف در ناحیه گردن جابجا شده و به سمت بالا کشیده می شود و در ناحیه گردن سفتی ایجاد می شود.

در روش برش محدود، برش های کوتاه تری در اطراف گوش ایجاد می شود، سپس چربی و پوست اضافی برداشته می شود و ناحیه مورد نظر به سمت بالا کشیده می شود تا میزان لیفت مورد نظر حاصل شود.

بستن برش :

بعد از جراحی لیفت گردن، برش ها با استفاده از چسب پوستی یا بخیه به یکدیگر متصل می شوند. یک جراح مجرب و با تجربه همه تلاش خود را می کند تا خطوط ناشی از برش های خط مو یا خطوط طبیعی گوش را بپوشاند تا از ایجاد ظاهر نامناسب جلوگیری کند.

لیفت گردن چه نتایجی دارد ؟

این نتایج پس از عمل قابل مشاهده است. امکان دارد چند هفته تا چند ماه طول بکشد تا تورم به طور کامل از بین برود و نتایج نهایی قابل مشاهده باشد. این نتایج بلند مدت و ماندگار خواهد بود. داشتن یک سبک زندگی سالم، محافظت از خود در برابر نور خورشید و داشتن رژیم غذایی مناسب تاثیر بسزایی در ثبت نتایج لیفت گردن دارد.

آمادگی قبل از جراحی لیفت گردن

معمولا از بیمار خواسته می شود مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپیرین و یا نوافن را چند روز قبل از جراحی قطع کند، این قبیل داروها با رقیق کردن خون، احتمال خونریزی را افزایش می دهند. از آن جایی که سیگار کشیدن، منجر به بروز چین های پوستی می شود و روند ترمیم و بهبود را به تاخیر می اندازد، استعمال سیگار و دخانیات از چند هفته قبل از جراحی و بعد از آن، باید کنار گذاشته شود.

توصیه می شود روز جراحی، فردی از دوستان و یا نزدیکان بیمار را همراهی کند و یک شب در کنار بیمار باشد. در کنار موارد گفته شده، پزشک به بررسی و معاینه کامل بافت گردن می پردازد تا مشخص شود که کدام روش جراحی مناسب تر است. گاهی ممکن است انجام سایر روش های زیبایی مانند لیفت ابرو و یا لیفت صورت از سوی پزشک تجویز شود تا نتایج بهتری حاصل گردد. تصویربرداری هایی از صورت انجام می شود، که شما می توانید تفاوت های قبل و بعد جراحی را به خوبی متوجه شوید.

مراحل جراحی لیفت گردن

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین دکتر لیفت گردن در زعفرانیه را انتخاب کنید. مراقبت ها و دستورات لازم را به خوبی انجام دهید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط