بهترین دکتر جوان سازی صورت در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر جوان سازی صورت در تهران آشنا کنیم. همه دوست دارند پوستی شاداب و جوان داشته باشند. داشتن پوستی عالی نشان دهنده سلامت و شادابی است. امروزه داشتن پوستی زیبا به راحتی از طریق جوان سازی پوست انجام می شود. این روش شامل انواع درمان هایی است که با کیفیت پوست ما را بهتر می کند. در درمان جوان سازی پوست، اسکارها و ناهنجاری های مختلف با تحریک تولید کلاژن در پوست درمان می شوند. ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر جوان سازی صورت در تهران آشنا کنیم.

جوان سازی صورت چیست ؟

در جوان سازی پوست از انواع روش های تهاجمی و غیرتهاجمی استفاده می شود که کیفیت کلی پوست را بهتر می کند. این کار با خلاص شدن از شر چین و چروک، خطوط ریز، آکنه ولگاریس، برآمدگی ها، رنگدانه ها و دیگر انواع اسکار انجام می شود. گرما، سبک یا مواد شیمیایی غیر سمی برای جوان سازی پوست استفاده می شود. جوان سازی پوست با کلاژن را می توان در هر قسمت از بدن انجام داد، جوان سازی پوست با لیزر یکی از رایج ترین روش های جوان سازی صورت است. تعداد روش های جوان سازی پوست برای مردان و زنان در حال بیشتر شدن است.

جوان سازی صورت چیست ؟

پیری پوست در لایه های پوستی :

پیری پوست امکان دارد بعضی از لایه های پوستی را تخت تاثیر قرار دهد که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

لایه زیر پوستی :

بیشتر بافت پوست و چربی در لایه سوم یافت می شود. هنگامی که اثرات پیری پوست به این لایه نفوذ می کند، ظاهر شدن چین و چروک های عمیق مشکل غیرمنتظره ای نیست. زیرا آسیب جدی به پوست وارد شده است که درمان و جبران آن کار ساده ای نیست.

لایه بیرونی :

لایه بیرونی پوست از چندین لایه سلول و چربی تشکیل شده است که با بیشتر شدن سن به سرعت چربی های ذخیره شده را از دست می دهد و در برابر عوامل خارجی که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم مستعدتر می شود. به همین دلیل به دلیل از بین رفتن ایمنی، مشکلاتی مانند لک، انواع گودی روی پوست صورت ظاهر می شود.

لایه میانی :

لایه میانی همان لایه متشکل از کلاژن و اسید هیالورونیک است که با شروع بیشتر شدن سن، تولید این مواد کم می شود و پوست خشک و خنثی می شود. اگر اثر پیری به این لایه از پوست برسد، به دلیل کمبود آب در پوست، مویرگ های کوچک خونی در پوست شکننده می شوند.

تاثیرات جوان سازی صورت تا چه مدت باقی می ماند ؟

اثر فرآیندهای جوان سازی پوست می تواند از 12 هفته تا پایان عمر ادامه داشته باشد که بستگی به روش مورد استفاده در درمان دارد. در حالی که در برخی از روش های درمانی نتایج می تواند چشمگیر باشد و اثرات آن تا آخر عمر باقی می ماند، در برخی روش های درمانی دیگر باید یک دوره درمانی برای دستیابی به نتایج مطلوب در نظر گرفت. میانگینی در مدت اثر استفاده از روش های درمانی برای جوان سازی صورت وجود دارد. برای مثال تزریق بوتاکس تا 4 ماه، تزریق ژل 6 تا دو سال و لایه بردار های شیمیایی متغیر است و امکان دارد هر کدام تاثیرات متفاوتی داشته باشد.

انواع روش های جوان سازی صورت

روش های تخصصی جوان سازی پوست صورت را می توان به سه دسته روش های زیبایی تهاجمی، روش های زیبایی کم تهاجمی و جوان سازی غیرتهاجمی تقسیم کرد. در ادامه با این روش ها آشنا می شوید :

  • روش های تهاجمی :

جراحی پلاستیک یک روش تهاجمی است که برای جوان سازی صورت استفاده می شود. با استفاده از این روش می توان با کشیدن و برداشتن پوست اضافی، افتادگی پلک یا پوست آویزان را به حالت اولیه خود برگرداند. از این روش برای فرم دادن به صورت یا زاویه دهی فک و ترمیم بخیه ها و زخم ها استفاده می شود که تاثیر زیادی در زیبایی صورت دارد. البته این کاربردهای جراحی پلاستیک جزو روش های تخصصی جوان سازی پوست صورت محسوب نمی شوند.

  • روش های کم تهاجمی :

نوع دیگری از روش های جوان سازی، روش های کم تهاجمی هستند. تعداد این روش ها بسیار زیاد است. بوتاکس، فیلر و تزریق چربی، هایفوتراپی، کربوکسی تراپی، لیزر درمانی، میکرونیدلینگ، پی آر پی، مزوتراپی، آر اف فرکشنال و اندولیفت از رایج ترین روش های جوان سازی پوست صورت با حداقل تهاجم هستند. در ادامه به این روش ها می پردازیم.

تزریق فیلر :

فیلر نوعی ژل بر پایه اسید هیالورونیک است. برخی از فیلرها حاوی پروتئین های خاصی هستند که در جوان سازی پوست صورت نقش دارند. پرکننده ها با استفاده از سوزن های مخصوص به بافت پوست تزریق می شوند و تولید کلاژن و الاستین را تحریک می کنند. به این ترتیب سلول های پوست دوباره وارد و فعال می شوند و پوست جوان می شود. تزریق فیلر یک روش موقت است و حداکثر دوازده ماه طول می کشد.

تزریق بوتاکس :

بوتاکس سمی است که می تواند ماهیچه ها را ضعیف یا فلج کند. برای جوان سازی پوست صورت، بوتاکس در نواحی چروکیده یا افتادگی تزریق می شود. با این کار چین و چروک های پوست از بین می رود و پوست جوان تر به نظر می رسد.

تزریق چربی و فیلر :

در روش تزریق چربی ابتدا مقدار مشخصی چربی از نواحی مختلف مانند پهلوها و شکم برداشته می شود. سپس این چربی به قسمت هایی از پوست صورت که افتاده، چروک یا فرورفته است تزریق می شود. این کار باعث بیشتر شدن حجم صورت می شود که با لیفت کردن پوست باعث جوان سازی آن می شود.

انواع روش های جوان سازی صورت

اندولیفت :

اندولیفت با لیزر روشی جدید برای جوان سازی پوست است که باعث تحریک و بیشتر شدن کلاژن سازی در بافت های عمقی پوست می شود. در این روش یک فیبر بسیار ظریف به پوست نفوذ کرده و بین درم عمیق و بافت چربی قرار می گیرد. سپس دیود لیزر از طریق فیبر دیگری به این فیبر متصل می شود. با حرکت دادن فیبر در این ناحیه، انرژی لیزر دایود در طیف مادون قرمز تابش می شود.

هایفوتراپی :

در روش هایفوتراپی امواج اولتراسوند متمرکز با شدت بالا به لایه های زیرین پوست ساطع می شود. این امواج با گرم کردن سلول ها باعث حرکت زیاد آن ها شده و تولید کلاژن را تحریک می کند. در این روش سطح پوست آسیب نمی بیند اما با بیشتر شدن کلاژن سازی پوست سفت و محکم می شود و جوانی و شادابی به آن باز می گردد.

کربوکسی تراپی :

در این روش دی اکسید کربن به زیر پوست تزریق می شود. در جوان سازی پوست صورت از کربوکسی تراپی برای از بین رفتن چین و چروک صورت، افتادگی پلک، رفع گودی زیر چشم و لیفت پوست استفاده می شود.

لیزر تراپی :

دو نوع لیزر درمانی وجود دارد. در نوع اول، با استفاده از لیزر، لایه رویی پوست لایه برداری می شود تا لایه جوان زیر نمایان شود. نتیجه پوستی جوان تر و روشن تر می شود. در نوع دوم، اشعه لیزر به لایه‌های زیرین تابش می‌شود تا با بیشتر شدن دما در بافت‌ها، حرکت سلولی را تحریک کرده و تولید کلاژن را بیشتر کند. با افزایش کلاژن در پوست، پوست سفت‌تر، جوان‌تر و شاداب‌تر می‌شود.

میکرونیدلینگ :

در روش میکرونیدلینگ، پس از پاکسازی و بیهوشی پوست صورت، با استفاده از دستگاه مخصوص با سوزن های ریز، پوست اسکار می شود. این زخم های کوچک کلاژن را تحریک می کنند و پوستی جوان، محکم و سالم را فراهم می کنند. این روش برای از بین بردن ترک های پوستی، از بین بردن چین و چروک های ظریف، خطوط خنده، جوش ها و لکه های تیره استفاده می شود.

مزوتراپی :

در روش مزوتراپی ترکیبات فعالی مانند فاکتورهای رشد، پپتیدها، اسید هیالورونیک، ویتامین ها، اسیدهای آمینه می باشد. با استفاده از سوزن های ظریف به بافت پوست تزریق می شوند. این ترکیبات باعث تحریک تولید کلاژن و بازگشت جوانی و شادابی به پوست صورت می شود.

آر اف فرکشنال :

در روش آر اف فرکشنال سوزن های بسیار کوچکی با روکش طلا به لایه زیرین پوست وارد می شود. سپس امواج رادیویی با فرکانس بالا از طریق این سوزن ها به لایه زیرین نفوذ می کنند. در نتیجه سلول ها گرم می شوند و تولید کلاژن تحریک می شود.

پی آر پی :

در روش پی آر پی پلاسمای غلیظ حاوی تعداد زیادی پلاکت خون به زیر پوست تزریق می شود. پلاسمای غنی شده با پلاکت از خون فرد گرفته می شود.

  • روش های غیر تهاجمی :

رایج ترین روش های غیرتهاجمی جوان سازی پوست صورت استفاده از کرم ها و ژل های جوان کننده پوست، فیشال و میکرودرم ابریژن می باشد. اثر این روش ها نسبت به روش های تهاجمی و غیرتهاجمی کمتر و کمتر ماندگار است. در ادامه روش های غیر تهاجمی را بررسی می کنیم.

میکرودرم ابریژن :

در روش میکرودرم ابریژن با کمک دستگاه مخصوص لایه سطحی پوست برداشته می شود و جای آن با لایه زیرین که جوانتر است جایگزین می شود. این روش برای انواع پوست قابل استفاده است و عوارض طولانی مدتی ندارد. میکرودرم ابریژن برای ترمیم زخم ها، جای جوش، خطوط ریز و لکه های پوستی استفاده می شود.

کرم و ژل جوان ساز :

انواع کرم ها و ژل های تخصصی در بازار موجود است که برای از بین رفتن چین و چروک، لک و لیفتینگ استفاده می شود. هر یک از این محصولات برای یک دوره سنی خاص تجویز می شوند و با استفاده مداوم پوست را جوان و شاداب نگه می دارند. مصرف خودسرانه این محصولات به هیچ وجه توصیه نمی شود.

فیشیال صورت :

فیشیال یک روش چند مرحله ای و غیر تهاجمی است. در این روش پوست روی سطح لایه برداری شده و عمیقا پاکسازی می شود. فیشال صورت را می توان در خانه انجام داد. اما انجام آن در کلینیک های مجهز زیبایی، زیر نظر متخصص پوست و مو و تکنسین مجرب تاثیر بسیار بالاتری دارد.

انواع روش های جوان سازی صورت

نشانه های پیری پوست چیست ؟

قبل از اینکه کسی شروع به استفاده از روش های جوان سازی کند، ابتدا باید علائم پیری پوست را بشناسد. اولین نشانه های پیری پوست، ظاهر شدن چین و چروک دور چشم و خطوط بیان است. این ها همیشه اولین نشانه های پیری هستند، زیرا چین و چروک های عمیق از دهه سی شروع به ظاهر شدن می کنند. افتادگی پوست صورت یکی از مشکلاتی است که به مرور زمان به دلیل کم شدن کلاژن ایجاد می شود.

یکی از صد در صد اتفاقاتی که برای زنان با بیشتر شدن سن اتفاق می افتد، کم شدن کلاژن در سطح پوست است. چین و چروک های پنجه کلاغی، از دست دادن آب میان بافتی از پوست و ظاهر شدن چین و چروک های عمیق همگی به دلیل از بین رفتن کلاژن و الاستین است. فقط بافت های چربی زیر پوست از عوامل محافظتی برای صورت محسوب می شوند که با بیشتر شدن سن قسمت زیادی از آن از دست می رود و لایه نازکی باقی می ماند. زمانی که این بافت های چربی تخلیه می شوند، عضلات صورت با افت بسیار شدیدی مواجه می شوند که تاثیر مستقیمی بر پیری صورت و ظاهر آن می گذارد.

مراقبت های بعد از جوان سازی پوست با لیزر آر اف :

پس از لیزر باید از تماس مستقیم با نور خورشید خودداری شود. زیرا بعد از لیزر پوست حساس شده و احتمال التهاب و خارش در ناحیه آسیب دیده وجود دارد. بعد از لیزر، ناحیه مورد نظر باید همیشه تمیز نگه داشته شود و می توان از کرم های مانع استفاده کرد. بهتر است فعالیت های سنگین را برای چند هفته به تعویق بیندازید. می توان از لوازم آرایشی برای پوشاندن قرمزی استفاده کرد.

بعد از لیزر، ناحیه مورد نظر بانداژ می شود. پس از 24 ساعت بهتر است روزی چند بار محل مورد نظر را شسته و از کرم ها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک برای جلوگیری از پیدایش و ایجاد اسکار استفاده کنید. احتمال التهاب و خارش در ناحیه مورد نظر طبیعی است و امکان دارد پس از 12 تا 72 ساعت لیزر درمانی چنین علائمی ظاهر شود که البته به مرور زمان از بین می رود.

طول دوره نقاهت از این روش و مشاهده نتایج واقعی حدود 10 تا 21 روز است. نتایج این روش حدود دو سال ماندگاری دارد و یک درمان برای رسیدن به نتایج مطلوب کافی است. جوان سازی پوست با لیزر آر اف یکی از موثرترین روش ها برای تقویت و بیشتر شدن تولید کلاژن است و افراد بین سی تا پنجاه سال بهترین نتیجه را خواهند دید.

بهترین دکتر جوان سازی صورت در تهران

بهترین دکتر جوان سازی در تهران باید دارای ویژگی هایی باشد که در ادامه با آن آشنا می شوید :

  • داشتن مدرک تخصصی
  • داشتن سابقه کاری درخشان
  • گذراندن دوره های تخصصی سالانه
  • داشتن برخورد خوب و محترمانه با مراجعینش

پیری پوست چگونه اتفاق می افتد؟

نخستین چین و چروک های پوست در اطراف لب ها و چشم ها از اواسط دهه سوم زندگی با کاهش تولید کلاژن و الاستین ظاهر می ‌شوند. با رسیدن به ۴۰ سالگی خطوط موسوم به پنجه کلاغی کناره های چشم ایجاد می ‌شود و چروک های پوستی عمیق ‌تر می ‌شوند. با رسیدن به دوران یائسگی، روند پیر شدن پوست تسریع می شود و لکه‌ های قهوه ‌ای که به نام لکه های پیری شناخته می ‌شوند روی پوست ظاهر خواهند شد.

تمام این مراحل سبب می شوند تا زیبایی و جوانی پوست به مخاطره افتد و افراد به دنبال روش هایی برای جوان سازی صورت خود باشند. در روند پیر شدن پوست، به تدریج موها سفید شده و موهای زائد ایجاد می ‌شوند. ساختار ناخن ‌ها دچار تغییراتی مانند نازک شدن و ایجاد خطوط طولی می ‌گردد. این روند تغییرات تقریبا برای همه به همین شکل است؛ اما گاهی بعضی افراد زودتر از هر مرحله دچار علائم پیری پوست می ‌شوند و خیلی زودتر از همسالان خود نشاط و شادابی پوست جوان خود را از دست می ‌دهند.

سریع ترین راه جوان سازی پوست کدام است؟

جهت انجام جوان سازی پوست، یکی از سریع ترین روش ها هایفوتراپی می باشد که بعد از ۱ یا ۲ روز از بعد انجام هایفوتراپی نتیجه کاملا واضح می شود و همچنین جلسه بعدی هایفو حدود ۶ الی ۹ ماه بعد خواهد بود.

بهترین دکتر جوان سازی صورت در تهران

کلام آخر

قبل از انجام این روش سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. برای آشنا شدن با بهترین دکتر لیفت صورت در زعفرانیه به سایت مربوط مراجعه فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط