بهترین دکتر پروتز سینه در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین دکتر پروتز سینه در تهران آشنا کنیم. سینه های برجسته، گرد و درشت یکی از زیبایی های زنانه ای است که هر خانمی می خواهد. اندازه و شکل این بافت تاثیر بسزایی در ظاهر بدن دارد. اگر سینه های بزرگ و خوش فرم ندارید، نگران نباشید، پروتز سینه می تواند این مشکل را حل کند. در ادامه برای آشنا شدن با بهترین دکتر پروتز سینه در تهران با ما همراه باشید.

جراحی پروتز سینه چیست ؟

جراحی پروتز سینه سالها است که یکی از رایج ترین جراحی های پلاستیک بوده است. از آنجایی که تعداد زیادی از خانم ها این جراحی زیبایی را با هدف بهتر شدن فرم و سایز سینه انجام می دهند، بدون شک جراحی پروتز سینه روشی موثر و ایمن برای بیشتر شدن سایز و فرم سینه ها می باشد. برای انجام این جراحی باید به بهترین دکتر پروتز سینه در تهران مراجعه کنید تا بهترین نتایج را دریافت کنید.

جراحی پروتز سینه چیست ؟

انتخاب سایز پروتز سینه :

اندازه پروتز سینه توسط پزشک و شخص انتخاب می شود. به این ترتیب که پزشک اندازه گیری های لازم را انجام می دهد و با توجه به اندازه دور سینه و قاعده سینه فرد از حداقل تا حداکثر اندازه سینه، محدوده عددی را به او می دهد و فرد اندازه پروتز خود را انتخاب می کند. امکان استفاده از پروتز سینه کوچکتر یا بزرگتر از این اعداد وجود ندارد. زیرا استفاده از پروتز سینه کوچکتر هیچ فایده ای ندارد و پروتز سینه بزرگتر با اندازه سینه همخوانی ندارد و در صورت استفاده با عوارضی مواجه خواهیم شد.

ویژگی بهترین دکتر پروتز سینه:

🥇تجربه پزشکمهارت و تخصص لازم را باید داشته باشد
📝  مهارت و تخصصدارای تخصص کافی باشد.
❤️ برخورد با بیمارداشتن رفتار صبورانه و محترمانه با بیماران
💰  هزینهطبق نوع بیماری، تخصص و تجربه پزشک

آیا جای زخم بعد از جراحی سینه از بین می رود ؟

محل بریدگی های ناشی از پروتز سینه شبیه زخم های تازه و قرمز رنگ است. اما بعد از چند ماه به مرور زمان کمرنگ می شود و در نهایت بعد از 1-2 سال به سختی آن را می بینید. اسکار ناشی از پروتز سینه هرگز به طور کامل از بین نمی رود و همیشه باقی می ماند اما به مرور زمان از بین می رود. جای برش باقیمانده جای نگرانی نیست زیرا محل برش بی‌درد ترین مورد در جراحی پروتز سینه است و به مرور زمان بسیار کمرنگ می‌شود.

انواع برش در جراحی پروتز سینه

چندین نوع برش برای پروتز سینه وجود دارد که استانداردترین آن ها استفاده می شود. یک برش 5 سانتی متری زیر سینه وجود دارد، این برش دقیقاً روی چین سینه است و بعد از گذاشتن پروتز تقریباً می توان گفت که وزن و شکل پروتز روی برش می افتد و بنابراین برش قابل مشاهده نیست. مگر اینکه شخصی سینه خود را با دست گرفته باشد.

برش دیگری از پروتز سینه در اطراف هاله سینه ایجاد می شود، اما شرط ایجاد آن این است که قطر آرئول بیشتر از 5 سانتی متر باشد. یعنی فرد باید قطر سینه زیادی داشته باشد در غیر این صورت نمی توان از برش دور هاله سینه استفاده کرد. در برخی افراد، پروتز سینه را می توان در سطح زیر بغل برید. این نوع برش پروتز سینه فقط در افرادی انجام می شود که می خواهند پروتز کوچکی داشته باشند یا پزشک بخواهد پروتز را زیر عضله سینه قرار دهد.

از این سه برش، برای کار گذاری پروتـز سینه استفاده می شود. بهترین دکتر پروتز سینه در تهران برای کار گذاری پروتز سینه برش هایی در ناحیه چین زیر سینه، در اطراف ناحیه هاله، در زیر بغل ایجاد می کند. جراح و متخصص پلاستیک پس از ایجاد برش، پروتز را از بالا یا پایین سینه وارد بدن کرده و به طور دائم در محل اصلی خود قرار می دهد و سپس نواحی برش را بخیه می زند.

آیا جراحی پروتز سینه افتادگی سینه را برطرف می کند ؟

اظهار نظر در این مورد مستلزم بررسی های لازم و بر اساس یک سری معیارهای علمی است. در برخی موارد، افتادگی سینه با استفاده از پروتز سینه برطرف شده و نیازی به جراحی لیفت سینه نیست. علاوه بر سایز، برخی از افراد از افتادگی سینه ناراحت هستند، ابتدا باید به این افراد توجه کرد. سپس با توجه به یک سری معیارهای علمی تصمیم گرفته می شود که آیا افتادگی سینه تنها با استفاده از پروتز قابل حل است یا خیر، این نیاز به جراحی لیفت سینه همزمان دارد.

انواع پروتز سینه از نظر شکل ظاهری :

پروتز های سینه از نظر شکل ظاهری دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

شکل پروتز سینه :

پروتزهای سینه را می توان بر اساس شکل ظاهری به دو دسته پروتزهای گرد و پروتزهای آناتومیک یا پارگی تقسیم کرد. در صورتی که فرد بخواهد ظاهری طبیعی سینه داشته باشد، پس از انجام جراحی زیبایی سینه به گونه ای که قسمت بالایی قفسه سینه  خالی تر و قسمت تحتانی سینه پرتر باشد، کاندیدای مناسبی برای استفاده از پروتزهای اشکی یا تشریحی است. اما اگر فردی می خواهد قسمت بالای سینه پرتر به نظر برسد باید از پروتز گرد استفاده کند. می توان گفت که اکثر افراد این تصور را ایجاد می کنند که بالای سینه آن ها پر است. بنابراین می توان گفت که اکثر افراد کاندید استفاده از پروتزهای گرد هستند.

انواع برش در جراحی پروتز سینه

پروتز سینه گرد :

فرم سینه گرد برای افرادی مناسب است که دوست دارند سینه هایشان بسیار برجسته به نظر برسد و همچنین بافت نرم و خوش فرمی داشته باشد. پروتزهای گرد به دلیل نرمی برآمدگی این مزیت را دارند که حتی در صورت چرخاندن، شکل سینه را تغییر نمی دهند.

پروتز سینه اشکی :

پروتز سینه اشکی به نام های آناتومیک و پروتز سینه اشکی شناخته می شود و برای افرادی مناسب است که می خواهند سینه هایشان بعد از جراحی پروتز سینه بسیار طبیعی به نظر برسد.

لیفت سینه بهتر است یا پروتز ؟

جراحی پروتز سینه، افتادگی او را اصلاح نمی کند. بنابراین، اگر می خواهید افتادگی سینه خود را اصلاح کنید، می توانید همزمان با پروتز سینه، لیفت سینه را انجام دهید. لیفت سینه با پروتز باعث سفت شدن گردن و افزایش سایز سینه ها می شود.

لیفت سینه با پروتز در واقع ادغام دو عمل جراحی است. در لیفت سینه، جراح پلاستیک پوست و بافت های سینه را بالا می کشد، شکل آن را تغییر می دهد و ظاهری گرد و خوش فرم به سینه می دهد. در حین جراحی پروتز، جراح با قرار دادن یک پروتز سیلیکونی، اندازه و اندازه سینه را افزایش می دهد. با ادغام این دو فرآیند با یکدیگر، نه تنها سینه ها بلند و سفت می شوند، بلکه اندازه آن ها بیشتر می شود.

میزان ماندگاری پروتز سینه :

فرم های سینه دائمی نیستند و می توانند به مرور زمان فرسوده شوند. از بین رفتن پروتز به دلیل افزایش سن و نازک شدن پوشش خارجی آن است. میزان ماندگاری پروتز سینه در زنان کم تحرک بسیار بیشتر از زنان ورزشکار است که تمرینات فشرده دارند. بهتر است بعد از گذشت 10 تا 15 سال از جراحی پروتز سینه با پزشک متخصص مشورت کنید.

برای کم شدن تورم و التهاب بعد از جراحی پروتز سینه چه کار باید کرد ؟

تورم بعد از عمل در ناحیه سینه طبیعی است و نکات زیادی برای مقابله با این عوارض شایع بعد از عمل وجود دارد. اگر بعد از چند روز ورم برطرف نشد، می‌توانید با کمک و مشورت پزشک از بانداژ دور سینه استفاده کنید، زیرا تورم اغلب در قسمت بالایی سینه‌ها ایجاد می‌شود. در دو هفته اول تا حد امکان از آسپرین و ایبوپروفن استفاده نکنید. البته در صورت تجویز پزشک مجاز به استفاده از آن ها هستید. دو یا سه هفته بعد از عمل مصرف دارو و الکل را قطع کنید تا التهاب و تورم بیشتر نشود.

اقدامات بعد از جراحی پروتز سینه :

برای این که نتیجه مناسبی از جراحی پروتز سینه بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. بهتر است دو هفته بعد از پروتز به پشت بخوابید و استراحت کنید. این به ثابت نگه داشتن پروتز در موقعیت صحیح خود کمک می کند. برای جلوگیری از عفونت و کم شدن درد پس از جراحی پروتز، جراح آنتی بیوتیک و مسکن تجویز می کند. لازم است داروی خود را در یک زمان معین استفاده کنید.

معمولا بخیه های محل برش از نوع قابل جذب هستند که پس از دو هفته جذب می شوند و هیچ اثری از خود باقی نمی گذارند. در صورت استفاده از بخیه های غیر قابل جذب، باید پس از یک هفته برای کشیدن بخیه ها به جراح مراجعه کنید. در هفته اول از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. اما با انجام فعالیت های ساده و سبک در طول روز فعال باشید. زیرا عدم تحرک بدن را سفت و خشک می کند.

سفتی سینه یا کبودی پوست پس از جراحی ایمپلنت سینه طبیعی است و پس از مدت کوتاهی با بهبودی کامل برطرف می شود. استفاده از سوتین طبی پس از جراحی به مدت 12-6 هفته با صلاحدید جراح ضروری است. این سوتین سینه ها را در بهترین موقعیت خود قرار می دهد. هنگام استراحت از این سوتین استفاده کنید.

انواع برش در جراحی پروتز سینه

چه افرادی برای جراحی پروتز سینه مناسب هستند ؟

زنانی که با سینه های کوچک به دنیا می آیند. البته رشد سینه ها تا 18 سالگی ادامه دارد و بعد از این سن مشخص می شود که سینه ها کوچک هستند. خانم هایی که بارداری را تجربه کردند یا در حال شیردهی هستند و به همین دلیل سینه هایشان افتاده و حالت طبیعی خود را از دست می دهد. خانم هایی که به دلیل کم شدن وزن شدید بافت چربی سینه هایشان را از دست دادند و سینه هایشان کوچک و افتاده است. زنانی که مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده شدند و مجبور به برداشتن تمام یا بخشی از سینه های خود شدند.

بهترین دکتر پروتز سینه در تهران

بهترین دکتر پروتز سینه در تهران دارای ویژگی هایی است که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

  • یکی از ویژگی های بهترین دکتر استفاده از روش های بی درد سازی در پروتز سینه است.
  • از دیگر ویژگی ها مشاوره پیش از جراحی پروتز سینه است.
  • برای انجام این جراحی که نتیجه آن تا پایان عمر با شما است در انتخاب پزشک خود دقت کنید.
  • در طول مشاوره قبل از عمل با توجه به در دسترس بودن اندازه های پروتز می توانید سایز مورد نظر را در مطب امتحان کرده و آگاهانه و با دید واقعی آن را انتخاب کنید.
  • برای مشاهده نتایج جراحی و دیدن بیماران می توانید به مطب مراجعه کرده و با بیماران صحبت کنید.
  • در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکلی بعد از عمل می توانید به پزشک مراجعه کنید و سوالات خود را با آن در میان بگذارید.

پروتز های موقت و تعویض پروتز سینه چیست ؟

همه پروتزهای سینه دائمی هستند، اما از 100 نفری که پروتز سینه دارند، 1 تا 2 نفر ممکن است به عنوان یک جسم خارجی به ایمپلنت واکنش نشان دهند. در این صورت پزشک موظف است پروتز را خارج کند و مشکلات ناشی از پروتز را برطرف کند و سپس پروتز را جایگزین کند، بنابراین می توان گفت که پروتز سینه یک جسم خارجی دائمی است که وارد بدن شده و خارج می شود. . در موارد خاص، نیازی به تعویض آن نیست.

عوارض پروتز سینه

در ابتدای کار، در حالی که هنوز نتایج پروتز سینه به طور کامل مشخص نشده و عوارض آن برطرف نشده است، بیمار در بدن خود احساس بدی می کند و این تصور را ایجاد می کند که هیکلش خراب شده است. اما به مرور زمان که پروتزها یکپارچه می شوند و عوارض عمل کاملا برطرف می شود، می توان رضایت بیماران را از نتیجه عمل مشاهده کرد. اگر فردی در یک کلینیک معتبر عمل پروتز سینه را انجام دهد، دچار عوارض زیادی نخواهد شد و تمام عوارض در دوران نقاهت برطرف می شود.

تورم سینه، سردرد، سرگیجه و حالت تهوع از اصلی ترین و شایع ترین عوارض جراحی پروتز سینه است که در اثر بیهوشی و جراحی ایجاد می شود. در برخی افراد، نوک سینه یا کل سینه امکان دارد حس خود را از دست بدهد. این طبیعی است و احساس سینه 1-2 سال پس از جراحی برمی‌گردد. احساس درد، حساسیت و خارش سینه و التهاب ظاهری آن ها از دیگر عوارض شایع کاشت سینه در کلینیک های معتبر است.

در مواردی که پروتز سینه توسط پزشک بی تجربه و نا آگاه ساخته شده باشد، امکان دارد عوارض جدی تری ظاهر شود. در صورت مشاهده این عوارض حتما به پزشک مراجعه کنید. شکل غیر طبیعی برش و بخیه های جراحی، درد طولانی و آزاردهنده، عفونت محل برش، نشت از محل جراحی، ظاهر نامتقارن سینه ها، حرکت پروتز به قسمت های مختلف، سفتی سینه ها و تورم مداوم و پیشرونده از عمده ترین عوارض پروتز سینه است.

کجا برای قرار دادن پروتز سینه بهتر است ؟

دو مکان یا دو نوع پاکت برای قرار گرفتن پروتز وجود دارد: زیر بافت سینه و در جلوی ماهیچه سینه، زیر ماهیچه ای سینه ای. ماهیچه سینه ای ماهیچه ای از قفسه سینه است که معمولا در بدنسازان رشد می کند. در انگلستان مکان زیر بافت سینه یا جلوی عضله ای رایج ترین مکان مورد استفاده می باشد. ایراد این روش پروتز سینه این است که شکل ظاهری و نمای بیرونی پروتز در زنان لاغر چشمگیرتر و آشکارتر است. در این موارد ممکن است نمای لبه های پروتز در روی قفسه سینه قابل تشخیص باشد در این موارد به شما توصیه می شود که پروتز سینه‌ها را به صورت زیر ماهیچه ای بگذارید.

بعضی انواع پروتز سینه وجود دارند که برای روش جلوی عضله ای مناسب تر هستند. این زنان معمولا سینه های اصلی شان بزرگتر از زمان حالشان بوده است. وقتی کاهش حجم بسیار زیادی در سینه اصلی وجود داشته است و در اندازه پوست میزان کمی جمع شدگی وجود دارد، پس شکلی مانند کیسه خالی ایجاد می کند. تحت این شرایط گاهی اوقات بهتر است که پروتز در موقعیت زیر بافت سینه ای قرار بگیرند تا بتوانند پوستی که سینه اصلی را پوشانده، پر کنند. در مواردی که پوست خیلی شل و آویزان می شود و نوک پستان، تا زیر سینه پایین می آید، لازم است تا دوباره نوک سینه را بالا آورده و پوست پوششی را با روش های لیفت پستان یا ماستوپکسی کوچک شوند.

این حالت در زمان مشاوره مشخص می‌شود. دومین مکان، مکان زیر ماهیچه ای بین ماهیچه دیواره قفسه سینه و خود قفسه سینه می باشد. مکان زیر ماهیچه ای پوشش روی پروتز سینه را افزایش می دهد، این پوشش شکل و ظاهر پروتز سینه را مخفی می کند. این مکان مخصوصا در زنان لاغری که بافت سینه بسیار کمی دارند و یا ندارند توصیه می شود. با ایجاد پوشش زیاد در این شرایط جلوی عوارض ذکر شده را می گیرد.

ایراد این روش این است که ممکن است، درد یا ناراحتی بیشتری بعد از عمل داشته باشید و پروتز سینه با حرکات معین ماهیچه حرکت می کنند و نیز در صورت وجود افتادگی نسبی، شکل پستان در حالت خوابیده و ایستاده متفاوت خواهد بود. تصمیم گیری در مورد اینکه درباره شما ،چه مکانی باید برای گذاشتن پروتز سینه مناسب است، توسط پزشک و متخصص مربوطه به شما پیشنهاد داده می شود.

عوارض پروتز سینه

کلام آخر

قبل از انجام این جراحی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی دست به انجام این روش بزنید. ممنون از این که تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط