لیفت صورت یکی از تکنیک های جوانسازی صورت می باشد. به طور کلی عوامل مختلفی همچون افزایش سن ، استرس و هیجانات زندگی ، جاذبه زمین ، وراثت ، نوع تغذیه ، آسیب های ناشی از تابش آفتاب و غیره سبب تغییرات پوستی همچون شلی و افتادگی و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست می شوند.با اتفاق افتادن این تغییرات بافت نرم اتروفی چربی صورت تحت تاثیر قرار گرفته و سبب ایجاد چاله هایی در شقیقه ها ، زیر گوشه های لب ، اطراف چانه و گونه می شوند. حتما تا انتها مقاله دکتر حیدری بهترین جراح لیفت صورت در تهران را مطالعه کنید. همچنین ممکن است اسکلت استخوانی صورت به تدریج تحلیل برود و این عوامل موجب کاهش زیبایی چهره می شوند.

لیفت صورت

افتادگی بافت قسمت میانی صورت ، ایجاد خطوط عمیق در زیر پلک تحتانی ، ایجاد خطوط عمیق در بینی که به گوشه لب منتهی می شوند ، پدید آمدن خطوط عمیق که از کنار و زیر لب تا فک پایین ادامه دارند ، تحلیل رفتن بافت چربی صورت ، کاهش تونیسیته پوست قسمت تحتانی صورت و رسوب چربی اضافی در زیر چانه و فک از دیگر عوارض پیری پوست هستند.

اما امروزه روش های مختلفی به منظور جوانسازی و رفع عوارض پیری پوست وجود دارد که لیفت پوست صورت یکی از بهترین و پرطرفدار ترین آن هاست.

ليفت صورت به نوعی عمل جراحی گفته می شود که به منظور کشیدن و جوانسازی پوست انجام می شود. این جراحی باعث شادابی ، زیبایی و جوان تر به نظر رسیدن صورت می شود.

روش های لیفت صورت

تکنیک های لیفت پوست صورت متعددی وجود دارند ، که می توانید با توجه به هدف زیبایی و زمان از کار افتادگی و ریکاوری ، خطرات و نیز آناتومی صورت خود ، یکی را برگزینید. به صورت کلی ، روش های مختلف لیفت کردن صورت ، بر اساس نوع برش ، تعداد لایه های بافت درمان شده ، ناحیه مورد هدف در صورت و درجه تهاجمی بودن آن ، متغیر می باشند.
در گذشته جراحان ، برای انجام جراحی لیفت صورت ، برشی را در پوست صورت ایجاد کرده و آن را ، به سمت عقب می کشیدند.

این تکنیک چندان قابل اعتماد نبود ، و بهترین نتیجه زیبایی نیز با این تکنیک به دست نمی آمد ، و پس از مدتی ، پوست دوباره دچار افتادگی می شد ؛ چون هیچ اقدامی برای پشتیبانی از موقعیت جدید پوست ، در طول روند جراحی انجام نشده بود. با گذر زمان ، جراحان بافت های عمیق تر در صورت را ، مورد هدف قرار داده و تکنیک های جدید لیفت کردن صورت شکل گرفتند.

فیلم لیفت صورت