لیفت صورت یکی از تکنیک های جوانسازی صورت می باشد. به طور کلی عوامل مختلفی همچون افزایش سن ، استرس و هیجانات زندگی ، جاذبه زمین ، وراثت ، نوع تغذیه ، آسیب های ناشی از تابش آفتاب و غیره سبب تغییرات پوستی همچون شلی و افتادگی و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست می شوند.با اتفاق افتادن این تغییرات بافت نرم اتروفی چربی صورت تحت تاثیر قرار گرفته و سبب ایجاد چاله هایی در شقیقه ها ، زیر گوشه های لب ، اطراف چانه و گونه می شوند. حتما تا انتها مقاله دکتر حیدری بهترین جراح لیفت صورت در تهران را مطالعه کنید. همچنین ممکن است اسکلت استخوانی صورت به تدریج تحلیل برود و این عوامل موجب کاهش زیبایی چهره می شوند.

برای مشاهده نمونه کارها کلیک کنید

لیفت صورت

افتادگی بافت قسمت میانی صورت ، ایجاد خطوط عمیق در زیر پلک تحتانی ، ایجاد خطوط عمیق در بینی که به گوشه لب منتهی می شوند ، پدید آمدن خطوط عمیق که از کنار و زیر لب تا فک پایین ادامه دارند ، تحلیل رفتن بافت چربی صورت ، کاهش تونیسیته پوست قسمت تحتانی صورت و رسوب چربی اضافی در زیر چانه و فک از دیگر عوارض پیری پوست هستند.
اما امروزه روش های مختلفی به منظور جوانسازی و رفع عوارض پیری پوست وجود دارد که لیفت پوست صورت یکی از بهترین و پرطرفدار ترین آن هاست.
ليفت صورت به نوعی عمل جراحی گفته می شود که به منظور کشیدن و جوانسازی پوست انجام می شود. این جراحی باعث شادابی ، زیبایی و جوان تر به نظر رسیدن صورت می شود.

روش های لیفت صورت

تکنیک های لیفت پوست صورت متعددی وجود دارند ، که می توانید با توجه به هدف زیبایی و زمان از کار افتادگی و ریکاوری ، خطرات و نیز آناتومی صورت خود ، یکی را برگزینید. به صورت کلی ، روش های مختلف لیفت کردن صورت ، بر اساس نوع برش ، تعداد لایه های بافت درمان شده ، ناحیه مورد هدف در صورت و درجه تهاجمی بودن آن ، متغیر می باشند.
در گذشته جراحان ، برای انجام جراحی لیفت صورت ، برشی را در پوست صورت ایجاد کرده و آن را ، به سمت عقب می کشیدند.
این تکنیک چندان قابل اعتماد نبود ، و بهترین نتیجه زیبایی نیز با این تکنیک به دست نمی آمد ، و پس از مدتی ، پوست دوباره دچار افتادگی می شد ؛ چون هیچ اقدامی برای پشتیبانی از موقعیت جدید پوست ، در طول روند جراحی انجام نشده بود. با گذر زمان ، جراحان بافت های عمیق تر در صورت را ، مورد هدف قرار داده و تکنیک های جدید لیفت کردن صورت شکل گرفتند.

تکنیک های لیفت صورت

برخی تکنیک های رایج لیفت صورت عبارتند از :
لیفت Deep Plane
این تکنیک لیفت ، بعنوان یک استاندارد طلایی شناخته شده است. این روش شامل لیفت ، آزادسازی و تغییر موقعیت سیستم عضلانی هورمونی سطحی ( SMAS) ، می باشد. لایه SMAS در زیر پوست قرار گرفته ، و توسط ماهیچه های بیان حالات صورت ، که برای لبخند زدن ، اخم کردن ، و دیگر حالت های صورت مورد استفاده قرار می گیرند ، احاطه شده است. این تکنیک لیفت ، نتایج ماندگاری را بر جای گذارده ، و نیاز به درمان های ترمیمی در آن کم است.
روند جراحی لیفت صورت با این تکنیک ، شامل ایجاد برش های ناپیدا ، در طول خط رشد مو می باشد ؛ به طوری که ماهیچه های صورت و لایه های بافت چربی فوقانی را ، بتوان به راحتی بالا کشیده و تغییر موقعیت داد. از ناحیه شقیقه که مو در آن رشد کرده است ، برشی به سمت پایین در راستای خطوط طبیعی ایجاد شده ، و تا داخل گوش پیش می رود. سپس به سمت نرمه گوش پیش رفته و از آنجا ، به سمت پشت گوش ، یعنی جایی که خارج از دید است ، کشیده می شود.
این تکنیک ، برای افراد دارای شلی و افتادگی شدید پوست صورت ، و برای افرادی که به دنبال دستیابی به یک نتیجه لیفت ماندگار هستند ، مفید می باشد. نتایج این روند درمان ، بخصوص در ناحیه میانی صورت ( گونه ها ، تا خوردگی های بین لب و بینی ، فک و چانه) بسیار چشمگیر است. تاثیرات بر جای مانده از این درمان ، 10 تا 15 سال ماندگار می باشد.

برای مشاهده نمونه کارها کلیک کنید

لیفت Short Scar
این تکنیک لیفت ، در بر گیرنده چندین روند لیفت صورت است ، که در آن جای زخم مختصری شکل می گیرد. چنین لیفتی شامل یک برش S شکل در شقیقه ، یا در بخش جلویی گوش می باشد. بر خلاف دیگر انواع لیفت ناحیه صورت ، برش ایجاد شده در این نوع لیفت تا پشت گوش پیش نمی رود. جراح بافت های پشتیبان خطوط لبخند و فک ها را ، در حالت معلق قرار داده و مقدار متوسطی از پوست شل را ، محکم می کند.
مثال دیگر لیفت Short Scar ، لیفت MACS می باشد. با این تکنیک برش ها در نرمه گوش متوقف می شوند. برش لیفت Short Scar چه با روش برش S شکل ، یا با روش MACS انجام شود ، در افرادی که درحال سپری کردن دهه 40 یا 50 زندگی خود بوده ، و دارای حداقل پوست اضافی می باشند مناسب است. این تکنیک همچنین برای افرادی که ، شکل گیری حداقل جای زخم برایشان الویت بوده ، و علائم آشکار پیری در ناحیه گردن آنها وجود ندارد ، گزینه مناسبی محسوب می شود.
لیفت ناحیه صورت اندوسکوپیک ( Endoscopic)
در طول روند لیفت صورت با اندوسکوپیک ، جراح از یک پروب قلم شکل با یک دوربین ریز متصل به آن ، برای انتقال تصاویر ویدیویی ساختارهای داخلی صورت ، به یک صفحه نمایشگر در اتاق عمل استفاده می کند. اندوسکوپ از طریق سه یا چند برش کوچک ، که اغلب دارای طول کمتر از یک اینچ بوده و به راحتی قابل پنهان نمودن هستند ، وارد می شود.
لیفت پوست صورت اندوسکوپیک ، معمولاً یک درمان سرپایی بوده و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. برش های کوچک باعث آسیب دیدگی کمتر پوست می شوند. این نوع لیفت برای گونه های افتاده مناسب است. از آنجایی که نتایج این نوع لیفت ، در مقایسه با سایر انواع لیفت دارای ماندگاری مناسبی نیست ، چندان مورد استقبال نمی باشد.

انواع لیفت صورت

لیفت کامل صورت

این نوع لیفت صورت ، بسیاری از نواحی صورت را در بر می گیرد. در طول این پروسه ، جراح متخصص زیبایی ، چین و چروک های عمیق موجود در زیر چشم ، افتادگی های اطراف گونه ، خطوط موجود در اطراف لب ، پوست و چربی اضافه ایجاد شده در زیر چانه ، غبغب و دیگر موارد را برطرف می سازد. لیفت کامل ، معمولاً برای از بردن چین و چروک های عمیق ناشی از افزایش سن ، به کار می رود ؛ بنابراین این شیوه در افراد 50 تا 60 سال بسیار محبوب است.

لیفت در قسمت فوقانی پیشانی

این فرایند برای افرادی که تمایل دارند چین و چروک های پیشانی ، خطوط اطراف ابرو و بخش بالایی چشم را از بین ببرند ، مناسب است. همچنین لیفت پیشانی برای افتادگی ابرو و پلک نیز موثر است

لیفت میانی صورت

در طول این فرایند از لیفت صورت ، جراح زیبایی می تواند بافت های زیر چشم و اطراف گونه را از طریق انجام لیفت ، سفت تر کند. این نوع لیفت تنها برای اصلاح و ترمیم برخی از نشانه های پیری بکار می رود و اغلب در میان زنان و مردان 30 تا 40 سال ، که به دنبال داشتن ظاهری جوان هستند ، انجام می شود.

لیفت در ناحیه زیرین چانه

همانطور که از اسم آن پیداست ، هدف این روش درمان آثار پیری یک سوم انتهایی صورت می باشد. این پروسه برای از بین بردن غبغب ، چروک های عمیق اطراف لب و بینی ، لیفت گوشه های افتاده دهان و بالا کشیدن فک ، بسیار مناسب است. این فرایند برای افراد در هرسنی ، که خواهان ظاهری زیبا و جوان هستند ، مناسب است.

کاندیدای مناسب جهت لیفت صورت

  1. افرادی که دارای چین و چروک های بسیار و عمیق می باشند.
  2. کسانی که چربی صورت آن ها کاهش یافته است.
  3. اشخاصی که انتظارات واقع بینانه از لیفت دارند.
  4. کسانی که در سلامت کامل جسمی و روحی می باشند.
  5. افرادی که با افزایش سن دچار شل شدگی پوست شده اند.

مزایای لیفتینگ صورت به روش غیر جراحی

  • پروسه انجام سریع و کوتاه مدت
  • درد و سختی کم
  • قرار نگرفتن تحت بیهوشی عمومی
  • مدت زمان ماندگاری لیفت به روش غیر جراحی

در حقیقت ، اکثر پروسه های غیر جراحی لیفت صورت ، نهایتاً یک ساعت به طول می انجامد. نتایج حاصل از آن ، وابسته به نوع درمان و تکنیک انجام شده ، بین 4 ماه تا دو سال ماندگاری دارد.

اگر سوالی دارید یا نیاز به مشاوره تلفنی رایگان دارید میتوانید با شماره ی زیر تماس بگیرید!