جراحی شکم

جراحی شکم امروزه یکی از پرطرفدار ترین عمل های لاغری است و همچنین کم نیستند افرادی که برای داشتن اندامی متناسب و از بین بردن چربی ‌های موضعی بدنشان، دست به عمل زیبایی شکم می‌ زنند. باید در نظر داشت که جراحی زیبایی شکم می تواند عوارض و خطرات جانبی زیادی هم برای فرد به همراه داشته باشد، در این مقاله دکتر حیدری بهترین جراح شکم در تهران توضیحات جامعی مطرح کرده است که توصیه می کنم آن را تا آخر مطالعه کنید.

 

 

برای مشاهده نمونه کارها کلیک کنید

جراحی  های لاغری شکم به عنوان یک روش کمکی برای کاهش وزن محسوب می شود. امروزه روش  های غیر تهاجمی مانند لاپاراسکوپی و حتی روش  های تهاجمی تر مانند عمل بای پس  معده ، اسلیو و غیره طرفداران زیادی پیدا کرده است. به گفته متخصصان امروزه سه نوع عمل جراحی پلاستیک شکم ابدومینوپلاستی (تامی تاک)، لیپوساکشن (خارج کردن چربی زیر پوستی) و لیپوماتیک یا ترکیب این دو روش برای جراحی استفاده می‌‌‏شود. متخصصان برای بسیاری از بانوان و حتی مردان که چربی اضافی شکم دارند بهترین راه رهایی از این معضل را عمل زیبایی شکم می دانند، اما این را بدانید که انجام مستمر این عمل سلامت فرد را با خطر جدی مواجه می کند.

انواع روش های جراحی شکم

در عمل شکم برش عمل مانند برش عمل سزارین می باشد. روش این عمل در بیشتر مواقع به این شکل است که پوست و چربی های اضافی شکم برداشته شده و جدار شکم نیز دوخته می شود؛ در نتیجه شلی و افتادگی و برآمدگی جدار شکم نیز به طور کامل برطرف می شود. عمل زیبایی شکم در بیشتر مواقع برای فرد موفقیت آمیز به نظر می رسد و موجبات رضایت فرد را فراهم می کند.

عمل زیبایی شکم یا ابدومینوپلاستی برای زیباتر شدن ظاهر شکم و حذف چربی های اضافی انجام می شود، به خصوص این روش مناسب افراد با چاقی مفرط است. همچنین مناسب افرادی است که با توجه به حجم چربی ها نمی توانند با کمک ورزش و رژیم غذایی لاغر شوند و حجم زیادی چربی در ناحیه شکم و پهلو دارند. ابدومینوپلاستی بسیار نتایج قابل قبولی برای این افراد خواهد داشت.

این عمل برای خانم هایی که بر اثر بارداری های متعدد دچار شلی و افتادگی پوست شده اند و چین و چروک های زیادی در پوست شکم خود دارند هم بسیار مناسب است. باید بدانید که این عمل محدودیتی برای بارداری به وجود نمی آورد ولی چون ابدومینوپلاستی منجر به زیبایی شکم نیز می شود، بهتر است بعد از بارداری اقدام به جراحی شکم نمایید.

 

 

عمل زیبایی شکم با ترکیب چند روش

این روش عمل را بهترین جراح شکم در تهران برای شما بر اساس شرایط کلی بدنتان، نیاز و درخواست شما می تواند به شما پیشنهاد کند. جراح متخصص در ابتدا با معاینه دقیق بهترین روش را برای زیباسازی ناحیه های مختلف بدنتان که مشکل چربی اضافی و افتادگی پوست و شلی دارند انتخاب می کند. اگر روش های ذکر شده در بالا در برخی از افراد پاسخ نداد، بهترین دکتر جراحی شکم از روش ترکیبی ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک برای کشیدن چربی و ترمیم نقاط بدن استفاده می کند.

 دانستنی های قبل از عمل شکم

  • حتما یک ماه قبل از جراحی سیگار را ترک کنید.
  • اگر قصد بارداری دارید بهتر است جراحی را به بعد زایمان موکول نمایید.
  • محل اسکار جراحی روی خط سزارین است و به مرور کمرنگ می شود، ولی توصیه شده که سه ماه بعد از جراحی محل اسکار لیزر شود تا اسکار به حداقل برسد.
  • بیمار قبل از اقدام برای هر عمل ، باید از نظر شاخص توده بدنی بررسی شود تا مشخص شود که فرد دچار چاقی مفرط است و واجد شرایط برای جراحی زیبایی شکم می باشد.

هزینه جراحی شکم در تهران

با توجه به اینکه ابدومینوپلاستی یک عمل زیبایی به حساب می آید شامل بیمه نمی شود، اما به طور کلی می توان گفت که بسته به نوع عمل شخص ، کلینیک و بیمارستان هزینه ها متغیر هستند. عواملی همچون میزان چربی که باید استخراج شود و دستمزد بهترین دکتر جراحی شکم در تهران می تواند بر هزینه جراحی تاثیر گذار باشد.

 

برای مشاهده نمونه کارها کلیک کنید

بارداری و جراحی شکم

یکی از مهم ترین مزیت های این جراحی به غیر از تخلیه چربی ، رفع افتادگی پوست است. ابدومینوپلاستی یکی از این روش هایی است که افتادگی پوست را برطرف می کند. در دوره بارداری به دلیل افزایش سایز شکم و چربی های انباشته شده در آن، پوست شکم دچار ترک و افتادگی نیز می شود که با کمک این روش علاوه بر تخلیه چربی اضافه ، می توانید افتادگی پوست خود را نیز برطرف کنید. بنابراین بانوانی که زایمان داشته اند بهترین کاندید برای انجام ابدومینوپلاستی هستند. توصیه میشود زمانی ابدومینوپلاستی را انجام دهید که دیگر قصد بارداری مجدد نداشته باشید؛ زیرا در ابدومینوپلاستی پوست شکم کشیده و دوخته می شود و به همین دلیل امکان دارد اختلال در رشد جنینی که در رحم مادر است به وجود آید. البته به این نکته توجه کنید که انجام همزمان جراحی شکم و زایمان به صورت هم زمان امکان پذیر نیست؛ زیرا در زمان زایمان بدن مادر دچار تغییراتی چون افزایش سایز لگن و پرخون شدن رحم می شود. به همین دلیل امکان انجام این عمل برای آن ها وجود ندارد و تا زمانی که رحم و لگن به حالت عادی برنگردند نمی توان عمل شکم را انجام داد. برای انجام جراحی بهتر است چند ماه پس از زایمان اقدام کنید

 

نتایج جراحی شکم

نتایج جراحی برای بیشتر افراد دائمی می باشد، اما در برخی موارد نیز ممکن است بعد از جراحی دوباره چاقی باز گردد. به عنوان مثال زمانی که شخص باردار می شود یا افزایش وزن شدید دارد ، مجدد با چربی های شکم و پهلو مواجه می شود. به همین دلیل بانوانی که تمایل به انجام این جراحی را انجام دهند بهتراست قبل از جراحی باردار شوند و درصورتی که قصد بارداری ندارند عمل را انجام دهند. مراقبت های پس از جراحی زیبایی شکم که شخص باید رعایت نماید بسیار مهم است.

 

اگر سوالی دارید یا نیاز به مشاوره تلفنی رایگان دارید میتوانید با شماره ی زیر تماس بگیرید!

09203309307

چه کسانی نباید عمل زیبایی شکم انجام دهند؟

چنانچه خانمی باشد که قصد بچه دار شدن را داشته، تا زمانی که زایمان نکرده باشد نباید سراغ عمل برود چرا که با زایمان بافت و عضلات شکمی از هم بازگشته و عمل شکم این عضلات را سفت می نماید. چنانچه پس از جراحی بچه دار شود کاری بیهوده انجام داده است. چنانچه که شخصی قصد لاغری زیاد دارد، نباید به این عمل فکر کند؛ زیرا همانطور که بیان کردیم جراحی آخرین راه حل برای لاغری محسوب می شود و راهی برای کاهش وزن به شمار نمی رود. پس از جراحی شکم احتمال باقی ماندن جای زخم وجود دارد و البته بهتر است که قبل از عمل از بهترین جراح شکم در تهران در این باره کمک بگیرید.