کاندیدای مناسب پیکرتراشی

بسیاری از افراد از افزایش وزن رنج می برند و به دنبال تناسب اندام هستند؛ از این رو می خواهیم شما را با روش پیکرتراشی و کاندیدای مناسب پیکرتراشی آشنا کنیم تا بتوانید برای استفاده از این روش به راحتی اقدام کنید؛ پیکرتراشی جزء روش های پرطرفدار برای زیبایی اندام ها می باشد که با تکنیک های متفاوت قابل اجراست؛ با استفاده از روش پیکرتراشی، چربی های مازاد از بین می روند و ساختار بدن مطابق با سلیقه فرد فرم می گیرد؛ دستگاه های پیکرتراشی تهاجم کمتری دارند، از این رو طرفداران آن بسیار زیاد است؛ اگر شما نیز به دنبال انجام این روش هستید می توانید در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا در این زمینه اطلاعات کسب کنید.

پیکرتراشی چیست؟

این موضوع قابل انکار نیست که بسیاری از افراد به دنبال زیبایی اندام های خود هستند و تمایل دارند با روش های مختلف مانند رژیم غذایی و ورزش به وزن ایده آل خود برسند اما این روش ها همیشه موثر واقع نمی شوند که افراد در این صئرت از روش پیکرتراشی استفاده می کنند؛ در این روش از تکنیک های مختلف تهاجمی و غیرتهاجمی استفاده می شود که هر یک از آن ها موجب زیبایی اندام ها و حذف چربی های اضافی بدن می گردند؛ در این روش هیچ گونه آسیبی به بافت های بدن وارد نمی شود و بهترین نتایج حاصل می گردد و در این روش سایز کاهش می یابد.پیکرتراشی چیست؟

روش های پیکرتراشی

پیکرتراشی با روش های مختلفی انجام می گیرد که در ادامه این روش ها را برای شما شرح خواهیم داد :

1 . پیکرتراشی به روش لیپوماتیک : این روش جزء روش های لاغری محسوب می شود که چربی های مازاد را از بین می برد؛ در این تکنیک هیچ برشی در بدن ایجاد نمی شود و در ناحیه تحت درمان، سوراخی باید ایجاد گردد تا میله وارد شود و به وسیله آن، چربی های مازاد خارج می شود؛ برای انجام این روش باید از امواج ماورابنفش استفاده کرد؛ از جمله مزایایی که این روش دارد مربوط به فرم دهی به نقاط مختلف بدن است؛ جراح متخصص می تواند از چربی های خارج شده از ناحیه ی قبل استفاده کند تا آن را به ناحیه ی جدید تزریق کند و فرم دهد؛ در این صورت با یک تیر دو نشان زده می شود.

2 . پیکرتراشی به روش لیپوست : لازم به ذکر است این روش جزء تکنیک های بسیار پرطرفدار می باشد؛ در انجام این روش از دو تکنیک تی ال آ و لرزش یا ویبره استفاده می شود و شامل حرکات رفت و برگشتی است؛ در صورت استفاده کردن از این دو روش، ممکن است که سلول های چربی از بافت جدا گردند؛ این جراحی موجب می گردد که چربی هایی که زیر پوست اند به حد صفر برسد و هیچ گونه ناهمواری رخ ندهد؛ در این روش نیز چربی های استخراج شده می توانند مجددا استفاده شوند؛ جهت خارج کردن چربی با کمک این روش، از بی حسی موضعی استفاده می گردد.

3 . پیکرتراشی به روش لیپوساکشن : در این روش، ابتدا برشی کاملا کوچک در ناحیه مورد نظر ایجاد می گردد که در دومین مرحله، چربی ها از طریق کانولی که متصل به دستگاه مکش است تخلیه می شوند؛ می توان گفت که این شیوه با دو روش قبلی که ذکر شده تفاوت دارد زیرا چربی های استخراج شده مورد استفاده قرار نمی گیرند؛ در روش لیپوساکشن چربی های مازادی که زیرپوست اند از طریق حرارت می سوزند و پس از آن از بدن مکش می شوند؛ می توان از این روش برای نواحی مختلف بدن از جمله شکم، پاها، پشت، سینه ،صورت و گردن استفاده کرد؛ این تکنیک بسیار تاثیرگذار است اما با این وجود دوره نقاهتش طولانی است که تقریبا 6 هفته تخمین زده شده است.

4 . پیکرتراشی به روش ابدومینوپلاستی : از روش ابدومینوپلاستی برای کسانی استفاده می شود که چربی های مازاد در ناحیه شکم و پهلوی خود دارند و به گونه ای است که شکم شان حالت افتاده و آویزان به خود گرفته است؛ با کمک این روش می توان چربی ها را خارج کرد و در ضمن چین و چروک هایی که در پوست وجود دارند را از بین برد؛ برای انجام این جراحی باید زیر شکم برش زده شود تا چربی و پوست اضافه حذف گردد و پس از آن از بخشی بالاتر از شکم (بالای ناف)، پوست شکم به سوی پایین پیوند بخورد؛ برشی که زیر شکم زده می شود با گذر زمان محو می گردد.

5 . پیکر تراشی به روش لیپولیزر : برای استفاده از این روش می توان از لیزر کمک گرفت؛ در روش لیپولیزر گرما ایجاد می شود که موجب از هم گسستن چربی ها می گردد؛ در ضمن این جراحی موجب شل شدن پوست نمی شود و روش لیپولیزر برای اندام هایی از جمله شکم، پهلوها، ران ها و غبغب مناسب می باشد؛ لیپولیزر سبب تحریک شدن کلاژن سازی نیز می گردد که این اتفاق خود مانع از افتاده شدن و شلی پوست می شود؛ پیکرتراشی با روش لیپولیزر را نمی توان به افرادی که بیماری سرطان ،دیابت، بیماری های قلبی و کلیوی دارند توصیه کرد؛ در ضمن در دوران بارداری و شیردهی هم این جراحی انجام نمی گیرد.

6 . پیکرتراشی به روش واترجت یا بادی جت : دستگاهی برای بادی جت مورد استفاده قرار می گیرد که با پیشرفت کردن علم و تکنولوژی، چربی های مازاد حذف می شوند و برای انجام آن از فشار آب کمک گرفته می شود؛ واترجت میله ای فلزی دارد که از نوک این میله، آب با فشار بسیار زیاد به بیرون پرتاب می گردد؛ این آب با چربی ها کاملا برخورد می کند و چربی ها را تکه تکه می کند؛ این روش در مقایسه با روش های دیگر از ماندگاری کمتر برخوردار است؛ در روش بادی جت چربی هایی که حذف شده اند نیز قابل استفاده نیستند.

پیکرتراشی به این شیوه، جزء روش های نوین و مدرن جهت تخلیه کردن چربی ها می باشد که این روش جراحی به صورت سرپایی انجام می گیرد و به بی هوشی نیاز ندارد و تحت بی حسی موضعی انجام می شود؛ این روش پروسه ای کم تهاجمی است و از چربی های خارج شده می توان مجددا استفاده کرد.

7 . پیکرتراشی به روش اولترازد : برای پیکرتراشی به روش اولترازد باید از امواج هایفو یا اولتراسوند کمک گرفت؛ این روش می تواند فیبروپلاست ها را تحریک کند و در نهایت تولید کلاژن را افزایش دهد؛ امواجی که در این روش مورد استفاده قرار می گیرند، می توانند به چربی هایی که در سطح و عمق وجود دارند نفوذ کنند و آن ها را به مایع تبدیل کنند و از بدن خارج نمایند؛ دستگاهی که در این روش استفاده می شود، از سرعت بالایی برخوردار است و برای تمام قسمت های بدن مناسب می باشد؛ در صورت انجام روش اولترازد، نیازی به بیهوشی و بستری شدن نیست؛ همچنین با کمک این روش می توان شکم را به 6 تکه قسمت بندی کرد؛ مدت زمان ماندگاری اثرات روش اولترازد تقریبا تا 2 سال است.روش های پیکرتراشی

کاندیدای مناسب پیکرتراشی

پیکرتراشی برای برخی از افراد گزینه بسیار مناسبی می باشد؛ در ادامه کاندیدای مناسب پیکرتراشی را برای شما ذکر خواهیم کرد :

 • کسانی که چربی های مازاد در بخش های مختلف بدن از جمله پهلوها، شکم، ران ها، غبغب، بازوها و …دارند.
 • افرادی که از لحاظ جسمی و پوستی در سلامت کامل به سر می برند و مشکل شان تنها چاقی است.
 • کسانی که در پوست بدنشان ترک های بسیار زیاد ندارند.
 • افرادی که بدنشان شلی بیش از حد ندارد.
 • کسانی که چاقی و لاغری مداوم ندارند.
 • این افراد باید نسبت به برداشتن چربی ها توقعات بجا و منطقی داشته باشند.

مزایای پیکرتراشی

پیکرتراشی از مزایا و فواید بسیار زیادی برخوردار می باشد که در ادامه مزایای پیکرتراشی را برای شما ذکر خواهیم کرد :

 • در طول هر یک از جلسات مورد نیاز برای جراحی، پوست و چربی‌هایی که شل شده اند را می توان از قسمت‌های مختلف بدن حذف کرد.
 • این روش می تواند گزینه بسیار خوبی برای کسانی که مقدار قابل توجهی از وزن شان را از دسته داده اند باشد؛ جراحان پلاستیک توصیه می کنند که افراد انجام این جراحی را به عنوان مرحله آخر در روند کاهش وزن انجام دهند؛ زیرا تاثیر بسزایی در سفت‌تر شدن پوست و بهبود یافتن ظاهر بدن دارد.
 • ظاهر بدن افراد را بهبود می دهد که موجب افزایش اعتماد به نفس شان می‌گردد.
 • هر یک از این مزایا و فواید موجب خواهد شد که فرد بعد از انجام دادن پیکرتراشی نیز پایبند به روند کاهش وزنش بماند.

عوارض پیکرتراشی

پیکرتراشی مانند بسیاری از روش های زیبایی دیگر با عوارض و خطراتی ممکن است همراه باشد؛ از این رو در ادامه این عوارض را برای شما شرح خواهیم داد :

 • مایعات در زیر زخم تجمع می یابند.
 • کبودی و تورم به مدت طولانی پوست مشاهده می شود.
 • احتمال بی‌حسی و درد و ناراحتی وجود دارد.
 • جهت کاهش تورم ایجاد شده باید لباس های فشرده پوشیده شود.
 • ممکن است فرد بر اثر بیهوشی دچار واکنش آلرژیک شود که گاهی اوقات کشنده است.
 • خطرات جراحی رخ می دهد که شامل خونریزی یا عفونت است.
 • لخته‌های خونی تجمع می یابند که این امکان وجود دارد عوارض قلبی عروقی خطرناکی از جمله حمله قلبی، ترومبوز وریدی یا سکته مغزی به وجود آورند.
 • مرگ بافتی که در امتداد زخم وجود دارد.
 • آسیب دیدن عصب حسی که امکان دارد موجب بی‌حسی طولانی‌مدت یا دائمی گردد.
 • آسیب رسیدن به بافت‌های زیرین از جمله عضلات

عوارض پیکرتراشی

نکات مراقبتی پس از پیکرتراشی

پس از پایان یافتن پیکرتراشی باید برای جلوگیری از بروز عوارض و خطرات، به برخی نکات مهم و توصیه ها توجه کرد که این نکات در ادامه ذکر می شوند :

 • تا حد ممکن استراحت کنید؛ سعی کنید تا 7 الی 10 روز ابتدایی، به طور آرام پیاده‌روی کنید.
 • دست کم تا مدت 4 هفته از انجام دادن فعالیت‌های سنگین یا ورزش پرهیز نمایید.
 • نباید لباس تنگ بپوشید یا باید از هر چیزی که موجب می‌گردد بخیه‌هایتان تحت فشار قرار بگیرند؛ پرهیز کنید.
 • در صورتی که نیاز دارید یا پزشک به شما توصیه کرده، چندین هفته ابتدایی لباس‌های فشرده‌ بپوشید.
 • اگر پس از پیکرتراشی هرگونه خونریزی، درد شدید یا علائم غیرمعمول مشاهده کردید، به پزشک خود اطلاع دهید.
 • باید سعی کنید پس از پیکرتراشی از خوردن غذاهای سنگین خودداری نمایید.
 • باید نوشیدنی هایی که طبیعی اند را به مقدار بسیار زیاد استفاده کنید.

هزینه پیکرتراشی چه مقدار است؟

همان طور که می دانید برای انجام هر یک از روش های پیکرتراشی توسط متخصص جراحی پلاستیک، باید هزینه هایی پرداخت شود که مقدار مبلغ پرداختی به نوع روش استفاده شده و در ضمن سابقه و تجربه ای که جراح در این زمینه دارد بستگی دارد؛ البته فاکتورهای مختلف دیگری می توانند مبلغ پرداختی را افزایش یا کاهش دهند که جراح متناسب با این موارد، هزینه نهایی را به بیماران خود اطلاع می دهد؛ به طور کلی موارد مختلف بسیاری می توانند هزینه پیکرتراشی را تحت تاثیر قرار دهند که اگر می خواهید از هزینه پیکرتراشی، مطلع شوید می توانید وارد سایت ما شوید.هزینه پیکرتراشی چه مقدار است؟

کلام آخر

پیکرتراشی نیز جزء روش های زیبایی محسوب می شود که می تواند اندام بسیار زیبا برای افراد به ارمغان بیاورد؛ این روش با دستگاه ها و تکنیک های متفاوتی قابل اجراست که هر یک از آن ها مورد تائید عده از افراد است و تنها مناسب برخی از افراد می باشد؛ این روش همانند بسیاری از روش های دیگر از مزایا و معایب بسیار زیادی همراه است، از این رو سعی کردیم در این مقاله اطلاعات کافی در زمینه پیکرتراشی و کاندیدای مناسب پیکرتراشی در اختیار شما قرار دهیم تا با اطلاعات کافی اقدام به انجام این روش کنید.

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار ممنونیم و در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در رابطه با پیکرتراشی دارید می توانید از طریق سایت با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست های مرتبط